Servis klimatizácie

Ako často vykonávať servis klimatizácií?

Servis klimatizácie by sa mal vykonávať pravidelne, odporúčame ho vykonávať každé dva roky. Je to hlavne z toho dôvodu, že celý klimatizačný systém nie je dokonale tesný, obsahuje veľa spojov, trubiek či hadíc a tým sa určité percento chladiva stráca. V našom servise Vám okrem hladiny kvapaliny skontrolujeme aj celý systém.

Kedy najlepšie používať klimatizáciu?

Samozrejme väčšina ľudí používa klimatizáciu výlučne v letnom období. Potom ju pol roka nepoužíva a opäť ju začne využívať na letné horúčavy. My v servise však odporúčame používať klimatizáciu aj v zimnom období. Staršie klimatizácie používajú na zopnutie elektromagnetickú spojku, ktorá práve vplyvom dlhého nepoužívania zatuhne a tým sa stáva klimatizácia respektíve kompresor nefunkčný. Ďalší dôvod je, že klimatizácia interiér auta vysúša, čo sa dá využiť či už v zimnom alebo daždivom počasí a znížiť vlhkosť vo vozidle a tým aj zarosenie okien. Nemusíte sa však obávať zvýšenej spotreby vozidla. V prepočte na 100km je to iba pár desatiniek litra pohonného paliva naviac.

Čo sa vykonáva pri servise klimatizácie?

Náš autoservis vykonáva ozónovú dezinfekciu klimatizácie, ktorá zahubí až 99% baktérií, zápachov a osvieži tak interiér vášho automobilu. Ďalšou časťou je výmena mazacieho oleja pre kompresor a pre ochranu gumových častí systému. Posledná časť je výmena samotného chladiva, ktoré sa zavádza pomocou špeciálneho prístroja pod vysokým tlakom.

servis-klimatizacie-orava
servis-klimatizacie-orava

Čo ponúkame?

alfa_romeo servis orava ondrisek
audi servis orava ondrisek
bmw servis orava ondrisek
chevrolet servis orava ondrisek
citroen servis orava ondrisek
dacia servis orava ondrisek
ford servis orava ondrisek
honda servis orava ondrisek
hyundai servis orava ondrisek
kia servis orava ondrisek
land_rover servis orava ondrisek
mercedes servis orava ondrisek
opel servis orava ondrisek
peugeot servis orava ondrisek
renault servis orava ondrisek
skoda servis orava ondrisek
suzuki servis orava ondrisek
toyota servis orava ondrisek
volkswagen servis orava ondrisek